| bcretu64 a întrebat:

Cine stie daca imi merge GTA IV pe Intel(R) Celeron(R) CPU 430 @ 1, 80 GHZ 1, 00 GB ram? Multumesc pentru orice ajutor.

Răspuns Câştigător
| AlexMaddox a răspuns:

Intra aici http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ urmeaza instructiunile si verifica e cel mai bun site al folosesc si eu (vezi ca trebuie sa ai java pe pc) uite aici link si pentru java http://www.java.com/en/download/.

15 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

In mare, nu, sau daca o sa ruleze, incearca-l pe cele mai joase setari. tongue

| alexxx a răspuns:

Pentru ``predator166`in legatura cu rapunsul tau la intrebare aceasta
1.nu exista procesor de 3GB
2. poate vroiai sa zici 3GHz, nu e tot una...se vede cat le ai tu cu pc-urile
3.cum la asa zisul tau ``var`` nu ii merge la maxim gta 4 daca mie imi merge cu un rpcesor amd athlon x4 2. 6GHz, placa video 1 gb si 2gb ram imi merge la maxim...si dupa cum ai zis despre calculatorul tau si tie tiar trebui sa mearga la medium/low setarile, dar minti de ingheata apa.si mai vrei si fundawinking

| PredatoR a răspuns:

Nu iti merge! Varmiu are Procesor De 3 GB Dual Core, Placa Video 1 GB, Ram 4 GB si tot ii nu ii merge cu detaliile la maxim, tie nici nu ti-l miroase PC-ul asa ca faci rost de el degeaba...tongue funda? Ai PC-ul slab tare de tot, nici Call of Duty Modern Warfare 2 sau Blck Ops sau Singularuty, Split Second etc. Da GTA 4 care este printre cele mai tari jocuri, ocupa 12 GB si are o grafica excelenta. L-am pus la mine si nu imi merge si am procesor 3 GB, Ram 3 GB, placa video 512 si nu mi-l miroase.

| PredatoR a răspuns:

Si varmiu pe placa lui a dat 6 milioanebig grin si tot ii merge intepatstraight face

| PredatoR a răspuns:

@alexxx dati focwinking

| BrD a răspuns:

Conteaza mult placa video.

| Madalyn a răspuns:

Nu-ti merge!

| Mihai_7203 a răspuns:

Nu iti merge.sau daca iti merge o sa ti se miste foarte greu

Cerintele minime la GTA IV sunt : Intel Core 2 Duo 1. 8GHz, AMD Athlon X2 64 2. 4GHz; 1 gb ram xp, 1. 50 gb ram vista; windows xp, vista; placa video nvida 7900+ sau ati x1900+ de 256 mb

Cerintele recomandate sunt : Intel Core 2 Quad 2. 4GHz, AMD Phenom X3 2. 1GHz; 2 gb ram xp, 2. 50gb ram vista; windows vista sp1, xp sp3, si 7; placa video nVIDIA 8600+, ati 3870+ de 512 mb

sper ca te-am ajutat
bafta

| Humphrey a răspuns:

Predator mai incet cu minciunile, cum sa nu-i mearga pe : 4 GB ram, 1 gb placa video si procesor dual core 3. 0 ghz... Te inseli! Mie imi merge bine pe placa video 512 ( 128 biti ) 1, 512 GB ram, procesor Intel pentium 4 ( 2. 4 ghz )

| andrymyrytz a răspuns:

Depinde daca ai jocul original o sa iti mearga pe cele mai mici setari, daca il ai descarcat de pe net, slabe sanse. Daca o sa iti pui un procesor dual core de minim 2. 4ghz si inca 1gb ram o sa iti mearga mult mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms pentru toate raspunsurile deci nu-mi merge chiar daca am 512 mb placa video si windows xp?

| Andrei00RoLLer a răspuns:

Predator ori u ori vartu sunteti niste retardatilaughingSi am si eu o intrebare mie cu 2 gb ram si 1 gb video, 1.8 dula core (procersor) imi merge?

| Strepix a răspuns (pentru Andrei00RoLLer):

Te incadrezi in cerintele minime, dar ar trebui procesor mai mare!

| Spionul007 a răspuns:

Mie imi Merge?:Intel Celeron CPU G530 2.40 GHz, 3 GB De Rami, Win 7 HomePremium 32-bit si placa video de 1024 mb?

| andriuha95 a răspuns:

Nas cam zice.