| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Cine stie un program de redus marimea unui film, adica daca are 1, 1 GB sa il fac sub un GB?

2 răspunsuri:
| Darr1u5 a răspuns:

Dar de ce vrei sa il micsorezi?

Poti sa il arhivezi cu winRAR si atunci iti scade memoria, sau sa il convertesti in alt format (de exemplu cu Youtube downloader sau cu DVDVideoSoftFS) ...intr-un format cu o rezolutie mai mica (proasta) si atunci vei avea memorie mai micawinking

| bonico a răspuns:

Salut,
Pentru filme exista softuri de compresie video - nu winrar cum vad ca mai scriu unii pe aici. Adica tu il vrei in acelasi format numai ca intr-o marime mai mica (sa incapa de pilda pe 1CD).
Ia Handbrake sau FormatFactory si ai la setari de nu-ti vezi ochii de ele.