| ReignForest a întrebat:

Contul de gmail care a fost accesat ieri, il foloseam pentru youtube.Pe Youtube nu postam, dar contul a fost dezactivat de cei de la Youtube pe motiv că am încălacat regulile.Anul trecut am mai avut un cont pe Youtube si tot a fost hăcuit(si twitter la vremea aceea). Șterg contul de gmail si o i-au de la capăt? tin sa menționez că mai am un cont de gmail(nu este personal, dar il folosesc pentru rețele).Am multe alte conturii de yahoo pe care nu le folosesc.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| 120bulevard a răspuns:

Vad ca nu prea te descurci, sterge contul de gmail si toate conturile asociate cu acel mail si ia-o de la capat cu alt Gmail fresh, pune-ti o parola puternica de vreo 15-16 caractere obfuscate nu una de genul parola1234.

| Mifu a răspuns:

Poti sa ma ajuti si pe mine cu un cont de yahoo pe care nu il folosesti? Vreau sa imi fac un alt cont de Facebook si nu mai pot sa fac pe contul vechi

| ReignForest explică (pentru Mifu):

Nu pot da conturi vechi de yahoo pentru că nu le mai stiu nici eu parola

| Mifu a răspuns:

Deschide-ti pe cont de yahoo alt cont de Facebook, simplu.