| ramonna a întrebat:

Cum aflu ce placa video imi trebuie pentru pc? trebuie sa-mi instalez placa video dar nu stiu ce fel de placa imi trebuie mi-am instalat programul Everest Ultimate version dar nu m-a ajutat cu nimic. Cum as putea sa gasesc placa video potrivita?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Http://www.emag.ro/......ty/last/f3

Ghideaza-te dupa aceasta imagine de mai jos:

http://www.naplestech.com/shopcart/images/pc_slots.gif

Desfaci un panou lateral de la carcasa unitatii si observi;)
Si din Everest poti sa-ti dai seama. Te uiti la sectiunea Rezumat(despre sloturile placii de baza) sau Video scrie acolo la Tip Bus: PCI Express sau AGP(de regula placi video pana in 2006)