| Alextpuro a întrebat:

Cum ajungi gm la metin2 as dori sfaturile unui expert TPU

40 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sfatul meu: Gandeste de doua ori cand formulezi o intrebare la care mai astepti si raspunsuri (care sa-ti fie de folos).

| TupacAlive a răspuns:

Dau fishbot pe metin2ro pentru cont pe metin2united...cei interesati intrati sa dea add la id: hip.hopper2010

| denismihaita a răspuns:

Nu se ajunge gm foarte usor.
1.Trebuie sa ai lvl 99
2. Sa ai minim 18 ani
3.Sa nu vrei GM de ditractie
4. Sa ai ceva experienta in metin
Trebuie sa faci cerere, si sa vorbesti cu un GF la telefon, la yahoo / skipe...
5.Tre' sa ai un motiv bun sa fii GM cum ar fi : sa reduci numarul hackerilor, sa nu injure playeri etc...

< SAU >
Se pot organiza concursuri( Foarte foarte foarte foarte rar ), si castigatorul sa fie GM. Dar sa ai macar calitatiile 2, 3, 4 si 5.
si tot asa te va contacta. Este greu sa ajungi GM.

| Josh a răspuns:

Salut! Pentru a ajunge GM trebuie sa faci o cerere care se poate face pe site ( forum ) atunci cand se solicita nevoia unui GM nou. GM nu este cel care a inventat jocul, jocul este inventat si realizat de o companie ( Ymir Entertainment ). GM inseamna sa ajuti la prevenirea de hackeri, spameri si alti potentiali de stricaciuni in joc. Deci pentru a deveni GM nu devii asa cand vrei tu sau cand ai lvl 99 ci trebuie sa fie nevoie si sa apara o solicitare din partea GM-ilor existenti.

| Headysssssssss a răspuns:

Auzi 1 expert la mt2: la unele trebuie sa aduci playeri, la unele trebuie sa DONEZI cu BANI REALI, la unele trebuie sa faci cerere, unele is GM mode (toata lumea e GM), unele servere is PVP si GM ti da tot ce vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma eu joc metin2 am lvl 83 si acasa ajungi gm nai cum gm e cel care e inventat jocu si u nu l-ai inventat in veci veciilor vei fi gm laughing

| Alin96DdD a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar nu ai cel care a inventat jocul se numeste Owner(sau ceva de genu) GM-ul trebuie sa mentina serverul sa dea ban, kick, mute etc. asa ca tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, in primul rand nu gm a inventat jocul, nu te mai da rotund ca ai 83, caci pe ro iti zic sigur ca nu ai, ca sa ajungi gm trebuie sa ai cel putin 18ani iar apoi va trebui sa vobesti cu un reprezentant GF verbal:skype, telefon...etc.Si un mic sfat:atata timp cat ai intrebat asta nu poti sa ajungi gmwinking...invata sa scrii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul e simplu : trebuie sa faci lvl 99 pe unele metine si dai un test la care daca al treci vei putea obtine toate comenzile de GM (Game Master) dar pe alte metine degeaba faci lvl 99 caci daca nu primesti admin de la administratorul servarului ramai un luptator normal de lvl 99 big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci cerearea pe forum pe gm la metin2 dar trebuie sa ai si lvl 99, ai vrea la lvl 65 sa fi gm nu ai cum.Deci fa cererea pe forumd aca ai lvl 99winking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai lvl 99

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa devii Gm ai nevoie de uramtoarele:
-minim 18 ani;
-experienta in acest domeniu
-sa stii toate sau majoritatea comenzilor Gm
-sa fii cinstit
-sa nu joci doar de dragul de a fi GM, ci pentru a asigura o calitate mai buna a jocului
-si, sa nu dai iteme playearilor rolling on the floor
PS:Nivelul nu conteaza.Deci nu ai nevoie de nivelul 99, experienta in acest domeniu conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

GM il iei de la SEFU jocului... poate sa til dea pe gratis sau cu 5 euro...ma rog nu trebuie sa faci lv 99 laughingca sa-ti dea GM

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba cine a inventat metin 2big grin?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti deveni gm foarte greu eu sunt si a fost foarte greu sa ma fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma Gm Iti da Owneru sv Depinde Ori Vrei sa fi Pe metin2 ro Gm ori pe server privat... nu iate dupa toti prosti care spun ca faci lv 99 si gata iei GM. nu-i deloc asa. trebuie sa dai Euro sau daca vrea Owneru sa-ti dea pe gratis.winking crede-ma eu am fost Gm de 25 de ori pana acum.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai lvl 99! si te intreaba acolo daca vrei... (la misiuni)
daca da treci peste 100 daca nu nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fate tare frate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iatete la el sa nu dai iteme rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metin2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai lvl 99 la unele metin-uri si la altele 120 sau 230

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prosti doamne mah trebuie sa stiti sa vb nu ca prosti si nu trebuie sa ai lv 230 si 120 si 99 pe alte metine rolling on the floor) eu am 96 pe leonis si ce?laughing)) ca cum e svb Draco primul cine e lv 99 are GM din potriva ca acolo nu exista GM!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu e sa-l contactezi pe GM si sa il rogi sa te faca GM. daca na lv 90 in sus esti GM temporal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine va mintit ca trebuie ai lv 99 ca sa fii GM rolling on the floor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am lv 57 vreAu sa fac lv 60 contactati-ma dau bani(euro)agentugaby16 dati pm meeeeeeee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii sa ajungi in camera cristlului, trebuie sa stii sa faci un DT run, trebuie sa ai lvl maxim
O regula foarte importanta sa ai peste 18 ani deoarece nu poti fi GM si sa ai 5 ani sa dai bann intr-o zi la jumate de regat.
Sper ca te-am ajutat la intrebarea ta.
Si trebuie sa dai cerere de GM

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba e siplusimplu nu-i asculta pe prostii aia
auzi ca sa te faci gm nu trebuie sa ai lv 99 poti sa ai si lv 1 uitate pe you tube si sa vezi cum e faoarte simpluma eu put sami faci si 100 de conturi si la tote sa fiu gm

| RapperuL_7603 a răspuns:

Nu sunt expert dar faci cerere pe forum
''Cerere GM''/''Cerere Game Master''
Funda?

| ali17 a răspuns:

Uite de neo fi eu expert dar stiu cum sa ajungi al gm sunt pe 7 metine gm trebuie sa ajungi doar la lv cel imi mare al metinuluii pur si simplu rolling on the floor laughing rolling on the floor