| missanonim a întrebat:

Cum fac ca tot ceea ce descarc sa nu se mai salveze in Local Disk (Chappy ci in Local Disk (Dhappy?
fundawinking

Răspuns Câştigător
| adytza_2372 a răspuns:

Depinde la ce browser(Mozila Firefox)sus Tools>Options>General>Save files to... dai browse si alegi local disk D

6 răspunsuri:
| Micutu23 a răspuns:

Sunt mai multe metode una care merge pe orice broswer e sa dai click dreapta in loc de click pe butonul de descarcare si sa foloseste save link as. acesta te pune sa alegi de fiecare data cand descarci ceva unde anume sa fie salvat.

| PieceSign94 a răspuns:

Depinde...
daca folosesti un browser de internet cum ar fi FIREFOX atunci intri la TOOLS sau INSTRUMESTE, INTERNET OPTIONS si iti selectezi putin mai jos de bara in care sa iti introduci adresa de internet, mai jos de acea optiune ii pot zice si asa, trebuie sa scrie DOWNLOAD acolo selectezi ALWAYS ASK ME WHERE TO SAVE sper ca ti-am fost de ajutor. O seara placuta

| Laurici :x a răspuns:

Poy cand salvezi fisierul respectiv, dai save in desktop sau unde vrei si acolo se va salva mai mereu, eu asa fac happy totusi ce windows ai?

| hiphop a răspuns:

Deschizi mozila, dai la optiuni si salveaza fisere in, apil selectezi unde doresti sa se salveze.Bafta

| Lolicika a răspuns:

Pai daca descarci cu browserul deschizi pagina de net
-tools
-options
-general
si acolo vezi ca arata save files to__________browse
tudai browse si alegi unde sa se salveze
(tiasi recomanda sa-ti caci un folder separat in D )SUCCES!