| EvangelineLovin a întrebat:

Cum fac si eu un cd cu muzica care sa mearga in masina? mp3 nu merge, am mai incercat audio cd tot nu merge, nu merg decat cele cumparate. dar am gasit un cd facut mai vechi de la cineva si ala merge. cum trebuie sa-l fac? imi trebuie alt program mai bun decat nero?

6 răspunsuri:
| EvangelineLovin explică:

Am gasit pana la urma si a mers.fisierele trebuie sa fie.wav si faci audio cd si inainte sa dai burn schimbi setarile de la disc to disc la track to track. burn si gata.

| horia2012 a răspuns:

Fa-l cu nero ca e foarte bun, dar inchide sesiunea (close session). Alegi de la inceput "no multissesion" si la meniul de "burn" verifici sa fie bifata
optiunea " close CD" sau "nu further write posible" sau ceva de genu.
Daca e audio scrii cu viteza mica 4, daca e mp3, 8-10. Daca CD-ul de masina nu vede mp3, faci Audio.
- Daca faci mp3, pe langa ca trebuie sa inchizi sesiunea, toate melodiile trebuie sa fie direct pe CD, nu in folder.

| al3xander a răspuns:

Pai MP3 depinde de CD player pentru ca au o limita de calitate. adica de exemplu tu daca ai pus melodiile de 320kbps si CD player-ul suporta maxim 256kbps (cam asa stiu eu ca suporta in general) atunci nu o sa functioneze. CD-urile audio ar trebui sa mearga daca le-ai facut cum trebuie. iti recomand programul asta http://cdburnerxp.se/en/download pentru facut CD-uri audio.

| AlcolicSmile123 a răspuns:

CD-urile s-au invechit. I-ati un modem, o chestie mica care se baga in gaura aia, ' arzatorul de tigari '.
In el bagi un STICK sau un CARD pe care iti pui muzica.

| Ṕαᾔḓεмḯḉ a răspuns:

In masina trebuie sa faci cd audio ca sa mearga. Daca nu ti-a mers inseamna ori ca nu l.ai facut cum trebuie ori nu.ti merge cdu din masina. Incearca sa-l faci cu nero ca.i usor. Il gasesti de cumparat, sau pe net. Incearca cand il arzi sa il arzi la o viteza medie... nu neaparat mare. Daca vrei te ajut cu teamviwer.

| Vasile_Midoschi_1942 a răspuns (pentru Ṕαᾔḓεмḯḉ):

Am nero dar doresc primii pasi pentru a nu gresi!