| Wehrmacht a întrebat:

Cum merge placa asta video pe o sursa de 480 W cu o memorie ram de 2 gb si cu un pentium 4 3.00Ghz?

http://www.emag.ro/......T440DI1GD5

Nu va dati cu parerea. Daca imi dati link cu o sursa vreau ceva care sa nu fie exagerat de puternic si scump.Nu vreau sa arunc bani aiurea pentru ceva care ar putea fi inlocuit usor cu ceva mai ierftin si care sa faca aceeasi treaba.

7 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Nu iti va merge niciodata ca placa ta de baza nu are suport pentru acesta placa ca ea are ddr5

| Wehrmacht explică (pentru itsoft):

De unde imi sti placa de baza?

| Wehrmacht explică (pentru itsoft):

RAM-ul nu are legatura cu placa de baza.Nu poti sa stii placa de baza dupa nr de GB/mb.Si daca RAM are ddr2 si video are ddr5 nu are nimic, ca placa de DDR5 am acum.Nu au legatura.Si oricum, imi mai pun RAM...nu are doar 2 gb.

| itsoft a răspuns (pentru Wehrmacht):

Bine rezolvate singurel! sall

| Wehrmacht explică (pentru itsoft):

Eu intrebam daca merge pe SURSA aia...

| itsoft a răspuns (pentru Wehrmacht):

Nu prea ar merge puneti o sursa de 550 W

| itsoft a răspuns:

Pai m-am uitat ca ai zis ca ai doar 2 gb ram si am facut legatura