| anonim_4396 a întrebat:

Cum poți modifica ecranele de startup shutdown şi ecranele de log off la un windows xp?
Mulţumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Foloseste TuneUp Utilities.

| DeyCj a răspuns:

TuneUp Utilities 2010, e trial sau caută pe Google ResHacker. Apoi intră în C/Windows/system32 şi loclaizează următoarele fişiere:ntkrnlpa, şi ntoskrnl. Cpoiază-le cu copy/paste, nu le muta şi apoi deschide-le pe rând cu resHacker şi la binamb vei găsi ce te interesează. Fişierele astea sunt de fapt bootscreen-ul.Pentru a modifica şi aspectul clasic la ferestre şi dialogurile de startup tot în system32 trebuie să întrii dar caută următorul DLL:msgina. dll pe care îl deschizi tot cu reshacker şi îl editezi, apoi îl salvezi folosin ''save'' nu ''save as.'' şi îl copiezi înapoi în system32 dar nu înainte de a redenumi vechiul msgina.dll.Baftă
PS.
indicaţiile de mai sus le-am testat şi eu şi au dat rezultatele dorite, deci merg 100%.

| Ronnix a răspuns:

Cu ajutorul programului Boot XP pe care-l poti downloada de aici : http://download.chip.eu/ro/BootXP-2.50-Final_79899.html
O zi buna! :)

| iulyan a răspuns:

Este un program tune-up utilities, acolo poti sa modifici tot de la boot screen la themes, chiar si iconitele depe desktop. Poti sa-l iei de pe net.Chestia tare ii ca pe langa ca ai stylerul ai si posibilitati de ati curata calculatorul sau de a-l "repara"

| mirciulix a răspuns:

Iti instalezi themes.
cauti logon/logoff screens for xp
exemplu: http://www.belchfire.net/index.php?automodule=downloads&showcat=12
enjoy!

| Unique a răspuns:

Cu stile Xp