| raizoguard a întrebat:

Cum pot copia Windows 7 din pc pe un CD/DVD cu NERO 6 trebuie sa-i fac imagine sau doar sa copiez folderele?

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Trebuie sa ai imaginea iso, apoi o scrii pe dvd cu nero sau imgburn.
Link imgburn >>> http://www.imgburn.com/
De aici poti descarca imaginea iso a tuturor versiunilor de Windows 7 legal (nu au crack, serial etc sunt imagini iso originale de la Microsoft) >>>http://www.mydigitallife.info/......oad-links/

8 răspunsuri:
| mateielisey a răspuns:

Request:
Nero
Windows 7 iso file
Instrusctiuni
butezi imaginea din pc cu daemon tools(sau ce ai tu de butat)-trebuie sa o gasesti in computer
apoi la nero dai copy DVD de pe Fsadunde arata windosu) pe D:unde ai DVD
merge 100%

| IDN a răspuns:

Trebuie sa-i faci imagine.www.videotutorial.ro,invata de aici cum sa faci un cd/dvd butabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti, trebuie pur si simplu (nu chiar atat de simplu) sa gasesti o imagine a DVD-ului de Windows pe net, apoi sa faci un DVD, te duci in setarile placii de baza, cauti Boot Sequence, la 1st boot device pui DVD RAM-ul, salvezi setarile, pui CD-ul in calculator si restartezi calculatorul de la buton. ar trebui sa te roage sa apesi o tasta ca sa bootezi de pe DVD. esti in Setup. Seteaza limba si restul apoi formateaza C:-ul si selecteaza-l ca drive de instalare. Asteapta sa se instaleze apoi ar trebui sa fii pe desktop. Succes!

| cucarachaalien a răspuns:

Iti trebuie o imagine cu windows 7 iar apoi cel mai simplu mod de a face un DVD bootabil e sa folosesti Windows 7 USB/DVD Download Tool. Cauta-l pe google.

| raizoguard explică:

Ms mult big grin

| Chitac_Maryusz_1992 a răspuns:

Asta incerc si eu acum sa fac, iar din cate am inteles trebuie sa-i faci imagine, eu asa ii fac

| Chitac_Maryusz_1992 a răspuns:

Eu am fisierele de la windows 7, le-am facut sub forma de imagine, iar acum ce trebuie sa fac?

| Gaaabytza a răspuns:

Doar sa copiezi fisierelehappybig grin