| vladutzw a întrebat:

Am o intrebare: Am descarcat un windows 7 de pe net si l-am facut pe un DVD cu ISO Image Burner, dupa ce s-a terminat mi-o aparut pe DVD toate folderele necesare. Daca mi-o aparut folderele alea mai trebuie sa il copiez cu Nero? Cel mai bun raspuns primeste FUNDA

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca pe DVD iti arata toate fisierele cu windows, inseamna ca acel DVD este perfect bootabil si nu mai necesita nici un fel de interventie cu vreun alt program.

4 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Dacă sistemul tău de operare curent este windows 7 (nu mai trebuia sa faci nimic cu Img Brnr ) dacă ai XP și vrei să pui 7 ai procedat bine (cred) și nu nu mai trebuie să copiezi cu Nero doar dai restart intră în meniul de boot și de acolo știi pașii de install

| vladutzw explică (pentru Memecy):

Imi arata ca DVD-ul are 0 bytes, dar pe DVD sunt folderele necesare. Asa trebuie sa arate?

| Memecy a răspuns (pentru vladutzw):

Da restart şi vezi dacă poti instala windows (dacă l-ai facut bine ar trebui să-ţi booteze)

| marin81 a răspuns:

Cu nero se face. Deschizi Nero StratSmart si la Backup alegi optiunea Burn Image to disc.
Uite aici un tutorial: http://www.youtube.com/watch?v=q1ccLYRe4VA