| Wrufloukel a întrebat:

Cum pot repara erorile din Event Viewer există un program anume care le repară?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

- Erorile pe care ti le arata sunt erori de sistem, procese, aplicatii. Cele mai importante sunt cele de sistem si procese. In principiu le poti reduce, dar nu repara. Nu mai face instalari/dezinstalari succesive de drivere, aplicatii. Instaleaza-ti un antivirus bun si nu mai instala sistemul de zeci de ori. Instaleaza programe de curatire bune (nu prea sunt gratis), de curatire registrii, de dezinstalat, degragmentat. Curata-l regulat. In fiecare zi goleste browser-le.

| Wrufloukel explică (pentru horia2012):

Și crezi că dacă-mi instalez un antivirus nu voi mai avea probleme? Așa este windowsul, merge prost ori ce i-ai face! Cred că mă trec pe Ubuntu!

| horia2012 a răspuns (pentru Wrufloukel):

Alegerea e a ta. Eu am Windowsul de aproape 3 ani si nu am niciun fel de probleme. Am 3 mari programe cu care il intretin.
Track Eraser, WinUtilities, Smart Defrag si antivir nod32. Si am instalat aplicatii si jocuri de m-am plictisit.
Cu ubuntu se lucreaza mai greu.Nu sunt prea multe aplicatii, jocuri. Incearca un LiveCD cu Ubuntu si vezi cum lucreaza.

| Wrufloukel explică (pentru horia2012):

Și la Event Viewer ce erori ai? Sau acum te-ai uitat și tu și te-ai crucit! laughing

| horia2012 a răspuns (pentru Wrufloukel):

La sistem nu am niciuna, iar in rest vreo 6.Nu ma tinea 3 ani daca aveam erori.Sa-ti spun secretu: niciodata nu fac update,
nici la sistem nici la drivere. Windows-ul curat nepiratat.
Am windows 7 home premium 32 biti.Nici macar SP1.

| Wrufloukel explică (pentru horia2012):

Fă un print screen și pune poza pe un site unde se pot încărca gratis pozele să mă convingi și pe mine! Vezi să fie și data!

| horia2012 a răspuns (pentru Wrufloukel):

Nu am incredere in asemenea site-uri. Ma atentioneaza
ca nu vor fi sterse niciodata, drepturi de autor...