| eusuntroman a întrebat:

Cum pot sa fac bani la metin2 ro ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde ce lvl ai...eu ma joc pe Corvus regatul albastru si sunt razboinica am lv 50. Daca esti lv mic(20-27) poti sa mergi la temnita maimute la lv astea pica foarte bine si pe serverul pe care joc se vand cu cate 300k(300. 000). Daca ai peste lv 40 mergi linistit in DT faci cate 1kk(1000000) pe zi big grin poate iti vor fi de folos infoermatiile melebig grin

51 răspunsuri:
| oanecorleone a răspuns:

Pai vinzi arme conturi armuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un hec

| Mx7BMX a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ca esti destept, se scrie hack!

| CrazyMan12345 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce fel de hack? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Usor... Spargi metine de lvlul tau, monstrii de lvl tau, si ce iti pica le vinzi. Undori mai cauta pe alte chu-ri (ch2, ch3, ch4)fiindca acolo incepatorii fac magazine si pun mai ieftin totul...Eu am gasit fms la 400ktongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te ba la maimute ca pica medali

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma pe ce servar joci eu joc pe sagita dac vrei sa faci bani stai la pretioase si medalii si la peste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate eu sunt KingfofSura pe rosi sagitta si daca faci bani stai la peste si mai bine vinzi pesti cu 20k buc eu asa fac pentru ca mau spart bye bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am gasit o variante de bagat Md ( monede dragon gratis ) in metin2RO

Functionabil dupa mentenanta de 19.11. 2014

www.monede-gratis-metin2ro.yolasite.com/? formI11PostFailed=true

Partea nasoala e ca poti baga doar 1500 Md pe zi. Funda plz?

| shhhs a răspuns:

Salut,
Acest ghid te va ajuta in acest caz:
http://continentalguard.blogspot.ro/......tin-1.html

| shhhs a răspuns:

Uite aici un ghid despre asta:
http://orademetin.blogspot.ro/......tin-1.html

| shhhs a răspuns:

Salut,
1.Uite aici un ghid ce cuprinde 10 metode de facut bani pe Metin2.
http://orademetin.blogspot.ro/......tin-1.html
Bafta!

| คlєxヅ a răspuns:

Pai...trage teapa si tu sa vezi daca iti iese, mie mi-a iesit happy daca nu iti iese pa pa laughing sau uite du-te la maimute eu acum joc joku si am lvl 79 cu tot cu 45kk si itm+9 pai incearca sa cumperi cu mai putin si vinde cu mai mult incearcami-a iesit in ch3 am gasit fms+5 la 700k si l-am luat.incearca totusi tot ca poate merge eu stiu? intreaba-l pe varmio ca el stie mai multe :p eu nu prea stiu ce sa fac da aia cu teapa da itm+9 si 600k (600.000) e bun bun odata mia picat fms+9 cu anti war+4 si anti sura+4 ce bukuros am fost happy totusi incearca e bun bun etc.

| Rony56 a răspuns:

Iti zic eu cum. ia-ti un hack de pescuit si pescuieste. il pui pe cel care pescuieste sa prinda perle (o perla pe minut) si o vinzi cu 5kk. daca mai ai un calculator pe ala il pui sa vanda perlele. si faci 15kk in 3 minute. nu e necesar chiar sa ai 2 calculatoare. succes!

| Rony56 a răspuns:

Ma iti zic eu o idee perfecta
iti poti face un saman zmeu si bagi la atac mortal sau la binecuvantare pui numai la un skill cu buff dupacea cand faci +m5 la un buff pe la lv 20 te duci in v2 si pui 3 buffuri 100k sau poti sa iti faci un cont de lv 7-16 si bati urs flamand si pica fiere de urs fara + si vinzi la 100k apoi bati urs negru flamand si pica talpa de urs fara + si o vinzi cu 200k si faci bani la greu

| Geo_5638 a răspuns:

Pai iei fms, rib le faci la fierar la o breasla buna rib max+6 fms+8 si nu le bonusezi imediat dc vr sa nu es cam la o sap, sau lvl 30 pescuiersi

| dany_2098 a răspuns:

Pai eu ce sa mai zic ei au dreptte si fms si rib le iei de la brutali si de la exo

| ValyBoss2011 a răspuns:

Deci, eu cel putin am mai multe metode de facut bani. In primul rand imi fac un cont mic care e shopul unde acolo imi vand toate itm facute/cumparate.
1 metoda MINERITUL: pe mine unul m-a ajutat foarte mult mineritul, deoarece rafinatele acelea sunt destu; de scumpe.
2 metoda PESCUITUL: eu nu prea o folosesc decat cand ma plictisesc pestele e cam 20k, scoica 600k si perlele rosii=4kk albastre =6kk albe=10kk
3 Metoda FARMER: Eu am lvl 35 si urmeaza sa-mi fac armatul, si eu stau dupa carti si pietre, o aura e 1.5kk sau o grabei+4 e 5kk.
4 metoda EVENTUL : Poti profita de orice event cand ai ocazia, de exemplu mai nou a fost un eveniment cu medalia eroului, am adunat cele 5 bucati si am dus-o la yu_hwan si la cufarul milionerului mi-a picat o perla alba, cu ajutorul iei mi-am luat fms+9

Si shopul e necesar deoareca cand faci multe iteme le pui sa le vinzi si in timpul ala faci rost de alte itm pentru vanzare.

| Chiper_Vlad_1989 a răspuns:

Te duci la minerit de ai lv 30+ ca e foarte avantajos...

| Zendor7k a răspuns:

Simplu, daca ai lvl 1 si acum incepi cresti pana la lvl 10 iti faci si tu un calugar +5 si o sabie +5 si mergi si bati ursi pana la lvl 20.
Iti pica fiere la ursi daca ai vreo 40bucati de fiere care pica pana la 20 o gramada scoti vreo 15kk.Alta metoda daca ai lvl 30 pescuitul.Prinzi salaii si ii desfaci daca iti da scoica o vinzi cu 800k(800.000)Sau daca ai curaj sa o deschizi iti poate da o perla alba rosie sau albastra.Cea mai scumpa este cea alba pe server pe care joc eu e 18kk.Alta metoda tot de lvl 30 mergi in turnul de la orci in primele 2 camere si mineresti. Faci minereu le transformi la alchimisti si le vinzi cu 300-400k.Alta metoda daca ai lvl 40 mergi in dt.Iesi cu 1kk(1.000.000)pe zi daca stii sa joci.Sau iei o armura cu 10kk sa zicem si o dai cu 15kk.Sau alta metoda iti iei o batalie +6 daca ai bani.Cauti niste playeri de lvl mare si faci dt.O bagi la +7 daca reuseste o vinzi cu 100kk cred.Alta metoda e daca ai peste lvl 40 si ai iteme bunicele sa bati in desert in oaza unde iti pot pica cozi de sarpe + si una e 2kk500 pe server meu.Alta metoda care nu am mentionato e sa iti iei un rib cu pm 15-25 cu pietre +3, iti faci calul armat si mergi la farmat la pietre. Sper ca te-am ajutat.Baftaa!

| Bytza_Filip_1998 a răspuns:

Pai intra si u pe forumul meu gasesti hack-uri si ghid-urihttp://metin45rohackuri.forumgratis.ro/ il gasiti si pe google

| DragosBosss97 a răspuns:

Macar sa ai lvl( level 30) si poti pescuii sau sa te duci la minerit, daca vrei sa te duci la minerit iti recomand TD (turnul demonilor) sper sa-l gasesti sau sa dai la peste. Daca vrei sa dai la peste si prinzi multi pesti parerea mea e sa nu dai click dreapta pe ei pentru scoici ci sa-i vinzi (adica sa-ti faci magazin) cu 20k, eu asa fac, Bafta!

| olyvyan a răspuns:

Inscrie-te pe http://metin2tombola2014.yolasite.com/
...cmpletezi alea pe acolo si de revelion se face extragere si primele 3 locuri primesc: 1. pose 2.triton+6 3.100kk si toti participantii primesc cate 10kk de revelion.

| olyvyan a răspuns:

Inscrie-te pe http://metin2tombola2014.yolasite.com/
...cmpletezi alea pe acolo si de revelion se face extragere si primele 3 locuri primesc: 1. pose 2.triton+6 3.100kk si toti participantii primesc cate 10kk de revelion. Extragerile sunt pe fiecare server in parte.

| KrzF1NNaL a răspuns:

Uite aici ceva ce pe mine m-a ajutat. Daca vrei sa intri daca nu, nu te oblica nimeni. http://metin2ro-yang-gratuit.yolasite.com/ Bafta!

| MaBrein a răspuns (pentru KrzF1NNaL):

Vreau si eu un cont metin2ro cine imi da si mie?

| Alexandra_3173 a răspuns:

Daca ai lvl 30, ia-ti undita, prinde peste si il vinziwinking

| Madalin0524 a răspuns:

Te duci la maimute

| adyboss3 a răspuns:

1. Comertul

Intrati pe un canal mai aglomerat(de obicei CH1 e cel mai aglomerat) si va uitati la preturile puse de playeri la diverse iteme. Le cumparati pe cele mai ieftine, si le vindeti cu un pret mai mare.

De obicei jucatorii mai noi nu prea nimeresc preturile, si s-ar putea ca pretul sa fie un favoarea voastra.

2. D.T.

Un jucator experimentat poate iesi din turnul demonilor cu peste 1 000 000(1kk) pe zi. Apropo. in Turnul Demonilor (D.T.) puteti intra doar daca aveti lv 40. D.T. se afla in mijlocul Templului din Valea Seungryong.

3. Metine si monstri

Metinele de nivelul vostru ofera mai multe iteme decat oricare altul. Iar itemul primit, il puteti vinde. Tot asa e si cu monstri.

4. Un cont de nivel mai mic

Ei bine… un cont de nivel mai mic, v-ar prinde bine, deoarece, nu numai ca veti economisi timp la magazin, ci veti face rost si de medalii de cal, pe care le puteti vinde. La nivelul 17 | 19 | 21 | 23 | 26 |29 cad foarte bine medaliile de cal.

5. Item-Shop-ul ar fi o solutie

Probabil v-ati saturat si voi de playerii care se tin dupa voi si fura yangul. Ei bine in item shop s-a adaugat un item special care strange yangul automat. Merita cumparat.

| Laurentiuuu a răspuns (pentru adyboss3):

Plagiere,macar sa fii pus site.

| Razvan9799 a răspuns:

Ai dat panglica eu iti sugerez prieteneste da-mi si mie, din minerit se scot bani super frumosi ai nevoie de 1 singur lucru lvl 30 si 1 tarnacop: mineresti pana faci de ex:200 de aur, iei 2 pietre+0-1-2(piatra+0 e 10K) din astea nefolositoare, si te duci la alchimistu de aur ai sansa de 60% de reusita la el si 30% la ceilalti alchimisti din aur iese finisaj de aur nu stiu numele exact care se vinde cu 300K+ toate finisajele sunt cel putin 300K+ in afara de cel de cupru care e 250K(Yo am tarnacop +6, si sub magi la minerit M1) imi cad 100+ bucati la 2-3 lovituri si le finisez intr-o zi proasta fac 50KK daca stau de minerit.(scoti cam... 1KK pe 5 min daca gasesti multe pietre si iei eu am 175 pietre poti sa scot 5KK+ in 15 min cele mai multe zacaminte sunt in templu si pe langa DT. Sper ca ti-am fost de ajutor. Ca sa faci tarnacop+1 iti trebuie 6000 puncte stiu ca le faci greu daca ai bani +1 e 15KK, si cartea pentru Minerit e vreo 1KK depinde de sv.(tarnacopu meu e 1KKK pe putin) si tot nu il dau si credeti-ma daca strig ca il vand cu 1, 5KKK il ia lumea ca face super bani cu el sper ca ti-am fost de ajutor.big grin Panglika

| Razvan9799 a răspuns:

A si inca ceva in turn daca ai lvl mare poate iti pica nimfa+9