| SonicAndrei a întrebat:

Cum schimb melodia de pornire a Windows-ului?

Am Windows 8.1 Pro N, am bifat din Sounds „Play Windows Startup sound", am modificat din Regedit din HKEY_CURRENT_USER, în EventsLabels la „Windows Logon" valoarea 0 la „ExcludedFromCLP", am schimbat din Sounds sunetul, dar nu funcționează (proabil că am schimbat ce trebuie).
Nu reușesc nici să schimb sonorul atunci când închid calculatorul.

2 răspunsuri:
| itextrat a răspuns:

Nu vad de ce ai schimba chei prin registri. Poti sa schimbi sunetele astea doar cu point&click, ca sa zic asa. Uite detalii: 7tutoriale.ro/cum-personalizati-schema-sunet-folosita-windows

| SonicAndrei explică (pentru itextrat):

Așa e, dar implicit nu poți schimba sunetul de pornire și oprire. De aici mi-a venit ideea: http://lifehacker.com/......-windows-8

Dar nu am putut schimbat sunetul. Adică l-am schimbat din Sounds (Windows Logon) dar îmi redă același sunet.