| DulceMaria a întrebat:

Cum se incarca un cartus color pentru imprimanta hp deskjet 3420?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de imprimanta... majoritatea trebuiesc duse la cineva care se pricepe( de obicei de unde ai cumparato sau un magazin de calculatoare ) si o incarci acolo. daca folosesti seringi cartusu se poate strica.

1 răspuns:
assiris
| assiris a răspuns:

Este relativ simplu. Cumperi un kit de refilare si ai acolo instructiunile, dispozitivul de montare si seringile. Atentie insa sa introduci exact cerneala color in rezervorul specific deoarece orice amestec cit de mic duce la ratarea umplerii deoarece culorile ce vor fi printate nu mai corespund imaginii dorite. (vezi si pe: http://www.rastero.ro/)