| bucsa123 a întrebat:

Cum trec la un alt windows, asta e wondows 7 home premium. Vreau sa trec la windows 8? Ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Poti instala peste WIN7, dar nu mai poti reveni la loc odata ce ai instalat WIN8. Daca instalezi peste, se vor pastra in primul rand toate configurarile pe care le-ai facut si care sunt compatibile cu WIN8, aplicatiile instalate, cele care sunt de origine Microsoft vor functiona cu siguranta sub noul os, celelalte cel mai probabil vor functiona, cele care nu vor functiona vor necesita dezinstalare si reinstalare. Jocurile cel mai probabil vor trebui reinstalate. Asa cum s-a mai spus iti trebuie un disc cu kitul de instalare pentru WIN8, bagi kitul in DVD Player si restartezi compul, urmeaza un mesaj, "press any key if you want to boot from dvd...", apesi si tu o tasta si dupa aia urmezi mesajele de pe display.

| bucsa123 explică (pentru StefanKogut):

Mersi acum vorbesc pe TPU de pe win8

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti cumperi dvd cu wind8, formatezi partitia pe care ai wind 7 si instalezi noua versiune