| matza1987 a întrebat:

Daca am deja instalat un router si vreau sa il schimb cu un altul, trebuie sa fac o noua configurare a noului router, cu mac ip si tot ce trebuie sau mac-ul mi ramane bagat in pc si routerul nou pot sa il schimb fara nicio problema?

1 răspuns:
| alandala a răspuns:

Da trebuie sa schimbi cateva lucruri.

Exemplu la RDS fiber: WAN => Connection Type => PPPoE > trebuie introduse datele username si password.

Mai depinde si ce router iei, e diferenta doarece la RDS trebuie un fel, la Clicknet(adsl) altul (deci depinde).

In general, primesti un CD in care se face configurarea automata, fara sa il configurezi.