| Lindoro a întrebat:

Daca opresc anumite aplicatii din task manager ce nu stiu ce fac, cand repornesc pc-ul exista posibilitatea sa se strice ceva la windows?

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Se poate bloca sau aparea erori atunci, pe moment. Dupa restart serviciile din Task Manager vor porni din nou automat. Intrebarea e: de ce sa le opresti daca nu stii nimic despre ele? Intai te documentezi, apoi vezi daca oprirea lor fortata schimba ceva in sistem sau nu.

| EnvyU a răspuns:

Nu opri nimic care scrie SYSTEM. Oricum dupa ce dai restart pornesc iar si nu iti strica nimic. De exemplu eu am oprit odata nu stiu ce apps si mi s-a restartat calculatoru.

| Alexandrescu_Vlad_1990 a răspuns:

Salut! Iti recomand sa nu inchizi nimic legst de sistem (SYSTEM) pentru ca s-ar putea sa strici ceva din windows. Daca ai inchis ceva, si sa zicem ca ai stricat ceva important iar sistemul nu mai porneste, poti sa intrii in bios si sa folosesti System Restore(daca nu te pricepi du-te la un specialist pentru ca risti sa strici si mai mult). Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| Lindoro explică (pentru Alexandrescu_Vlad_1990):

Multumesc pentru raspuns dar din pacate nu-mi functioneaza System Restore.

| Cubantav_Stefan_1989 a răspuns:

Dacă oprești un proces al windows-ului f important Riști sa il strici