| nessayaR a întrebat:

Daca scanez si sterg virusi afecteaza cu ceva windows-ul?

8 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Nu, nu se intampla nimic.
Sa nu stergi insa fisierele infectate, care ar putea fi din windows.

| nessayaR explică (pentru zdrangoi):

Eu am dat o scanare totala iar unde jos imi scrie si cate fisiere infectate am. dupa ce termina de scanat ce trebuie sa fac?

| zdrangoi a răspuns (pentru nessayaR):

Pune-le in "carantina".

| al3xander a răspuns (pentru nessayaR):

Pai trebuie sa efectueze o procedura de "dezinfectie". daca nu functioneaza trebuie sa gasesti o utilitara pentru dezinfectie. ce virus/i ai?

| al3xander a răspuns:

Nu, logic ca va fi mai bined aca scapi de virusi. iti recomand malwarebytes http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Malwarebytes-Anti-Malware.shtml si kaspersky virus emoval tool http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml pentru scanare de virusi

| CinevaNou a răspuns:

Windows8 are nevoie de virusi ca sa functioneze corect.

| IonutGaby a răspuns:

Nu ia si ccleaner, antivurul tau si acest program o sa-ti faca o treaba foarte bun

| TibiShor09 a răspuns:

Din contra, face bine la windows