| ShocK97 a întrebat:

Scanez cu antivirusul avira free si detecteaza virusi si mii baga in qurantine ce pot face ca sai sterg.

Răspuns Câştigător
| xJuliusx a răspuns:

1. Dai dublu click pe iconul Avira din dreapta jod a desktopului.
2. In fereastra care se deschide, in dreapta-sus dai click pe "Configuration"
3. Se va deschide o noua fereastra si in partea stanga, bifezi "Expert mode"
4. Desfaci plusul la "Scanner" si la "Scan"
5. Dai click pe"Action on detection"
6. In partea dreapta bifezi "Automatic"
7. Tot acolo la "Primary action" modifici "quarantine" in "delete"
8. Dai click pe "Apply" si "Ok".

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Dublu clic pe avira\administration\quarantine\clic dreapta pe virus\delete obiect\yes

| Noitrex a răspuns:

Nu poti reinstaleazati windowsul sau schimbatil