| ralluca15lp a întrebat:

De ce atunci cand execut un program in code blocks imi apare : ld.exe||cannot open output file bin\Debug\4.12.exe Permission denied|?

3 răspunsuri:
| MarisMarius97 a răspuns:

Uita-te daca nu ai mutat fisierul Debug, e posibil sa il fi mutat si sa nu il mai gaseasca. Ca alternativa iti recomand sa iti iei MinGW Developer Studio+Compiler. Eu il folosesc si mi se pare mai OKhappy.

| ralluca15lp explică (pentru MarisMarius97):

Nu am umblat c nimic la setari si nu am mutat nimic...l-am instalat acum o saptamana si de cateva zile nu mai merge /....si nu pot sa aleg alt program pentru ca la scoala lucrez cu codeblocks happy

| MarisMarius97 a răspuns (pentru ralluca15lp):

Mingw e aproape exact acelasi lucru(sunt aceleasi comenzi de c++), adica nu se schimba cu nimic algoritmul, de exemplu la scoala lucram in MingW si un coleg lucreaza in CodeBlocks-nu exista diferente la scriere.happy:*