| LaMbRiU21 a întrebat:

De ce laptop-ul meu se tot incalzeste asa tare in zona langa mousepad in stanga jos?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

In timp ce merge acel ventilator el trage praful in el, in timp asa mult praf se aduna ca ventilatorul merge lent nici coolerul nu poate face fata asa ca se inclazeste, bine pe caldura asta e normal, azi am facaut un HP avea 60 de grade cpu desi e cam ok, desigur eu recomand 40 de grade, dar la 42 de grade afara ce sa cer, in orice caz trebuie curatat de praf nu de tine da? si scimbata pasta, mare atentie ca pasta face minuni pusa prea mult cum am aflat duminica cica a pus pasta dublu om terminat mental, trebuie pusa atat cat sa nu se vada cpu atat, multa bafta si da un ssd urgent, si da evita HP

| LaMbRiU21 explică (pentru RAY):

Multumesc de raspuns, am sa-l duc astazi la curatat :3

| RAY a răspuns (pentru LaMbRiU21):

Daca erai din tm ne puteam vedea, bafta multa

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru ca nu a mai fost curatat de foarte mult timp, pasta termica s-a uscat si daca il mai freci si cu aplicatii care ruleaza procul destul de mult te mia miri si de ce se incalzeste.

| gelu1970 a răspuns:

Probabil ca nu are o racire foarte buna si caldura retinuta in interior e normal sa o simti in componentele din plastic ale unui laptop.

| thegame12 a răspuns:

Si al meu se incalzeste la fel acum am observathappy

| EmyYtz a răspuns:

Pentru ca laptop-ul se supraincalzeste, pentru a preveni arderea trebuie sa-i cumperi un cooler de racire!

| talkabout17 a răspuns:

De obicei in zona aia se afla hardul. Nu prea are legatura cu ventilatorul pentru procesor/placa video. Daca simti ca ai probleme cu hardul, il poti inlocui cu un ssd. Altfel, il poti pur si simplu ignora sau sa iti cumperi un stand cu ventilator.