| AnonimFaraPereche a întrebat:

De ce majoritatea vedetelor sau persoanelor publice au Iphone?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca e ceva popular si cei drept e calitate

| Superior a răspuns:

Ca Apple e illuminati.

| N0xEterniS a răspuns:

2 posibilitati : Ori le plac telefoanele Apple ori sunt platiti pentru publicitate ( cazul Beats by Dr.Dre ).

PS: Antroid e mai bun, Samsung e mai bun tongue

| axeel02 a răspuns (pentru N0xEterniS):

Parerea ta. Evident ca esti de parerea asta, pentru ca sigur esti utilizator de Android, poate chiar de Samsung... happy Eu am iphone si sunt de alta parere happy Cumpara-ti iphone si dupa poate iti schimbi parerea. Pana ramai cu parerea asta tongue. Oricum apreciez ca ai o opinie proprie si e bine sa ti-o sustii cu argumente clare. happy

| AnonimFaraPereche explică (pentru axeel02):

Eu pot spune ca am utilizat si Iphone si Android ( Samsung) si am ajuns la ideea ca e mai bun Androidul. Nu ma pricep prea bine la specificatii si lucruri tehnice insa nici nu e important sa stii astfel de lucruri, eu ca si utilizator simplu, remarc telefonul ca si functionalitate.

| Elena9328 a răspuns:

Că și permit

| Anonima6789777 a răspuns:

De ce iPhone? Probabil cele mai cunoscute, la nivel mondial, superstaruri provin din SUA. Acest lucru se întâmplă deoarece este cea mai mare economie a lumii, cea mai mare putere mondială şi acolo există celebrul Hollywood. Vedetele americane preferă iPhone deoarece telefonul pe lângă faptul că este uşor de folosit, performant şi fiabil este conceput de o companie din ţara lor, adică Apple. La fel, majoritatea starurilor pop din Coreea folosesc dispozitive Samsung. Potrivit unui analist este un sentiment de patriotism pe care şi vedetele îl au, la fel ca toţi ceilalţi oameni.
Personal prefer Samsung.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Anonima6789777):

La asta m-am gandit si eu, insa ma refeream mai mult la vedetele noastre din țară. (nu am specificat, greseala mea)

| DennisW a răspuns:

Pentru ca iPhone, ca si BMW (la noi, cel putin) au capatat o imagine de bogatie. Nu conteaza ca e iPhone clona sau BMW luat cu 1500 de euro, idea e sa te dai mare. Desi exista variante mult mai bune si mai ieftine, pentru amandoua.

| MihaelViorel a răspuns:

De papagali ce sunt.