| Sufletzelmicutz a întrebat:

De ce te ranesc majoritatea persoanelor la care ti cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| LittleAngellll a răspuns:

Pentru ca ei nu stiu ca aprecieze ceea ce esti tu cu adevarat si faptul ca tu ii iubestihappy
dar noi trebuie sa ii iertam [nu exagerat] pentru ca oricine greseste...:* si daca chiar va tine la tine iti va cere iertare

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Oamenii ranesc la fel, dar de la cei ce conteaza, este cel mai greu de suportat. Intr-un final, ajungi sa fii multumit ca nu te-ai dezamagit pe tine insuti. Iar asta conteaza, mult prea mult.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că le pui totul pe tavă și ei nu știu să aprecieze.
Când se vor trezi este prea târziu!
Pa, pa.

April
| April a răspuns:

Pentru ca ii lasi s-o faca; inarmeaza-te cu incredere in tine insati,zambeste mai mult si nu astepta de la fiecare decat ceea ce poate da. Odata ce vei fi puternica,toate rautatile din jur nu te vor atinge. Iubeste-te pe tine insati, ca sa te iubeasca ceilalti, Sufletsensibil!

| Luori a răspuns:

Fiecare persoana dezamageste si raneste pe cineva, fie ca vrea, sau doar datorita firii sale, a gandirii, a actiunilor, s.a.m.d.
Te ating doar atunci cand iti pasa, caci restul lucrurilor care se invart in jurul tau nu se prind de tine, fiindca nu le acorzi importanta, nu te intereseaza, nu au intr-atat valoare incat sa te raneasca in vreun fel, si deci nu fiindca nu ar exista.

Am doua vorbe : " raneste-ma, si-o sa stiu ca-mi pasa " si " ai dreptul la o dezamagire ".

| GandesteLogic2011 a răspuns:

Pentru ei ai sentimente, pentru un strain nu. Cat despre comportamentul lor? Acepta-i asa cum sunt sau modifica-ti alegerile pe care le faci.

| AstralConfessor a răspuns:

happy nu acele persoane fac asta, ci tu. Le-ai acordat mai mult decat meritau. Iar dezamagirea doare rau...

| Anda1197 a răspuns:

Probabil, din prea multa dragoste. Se zice ca atunci cand ranesti pe cineva pe care l-ai iubit, acel cineva iti v-a ramane in memorie, si v-a trebui sa te intorci la el:X

| maya1 a răspuns:

Pentru ca doar ele pot.
Cei care iti sunt indiferenti te pot rani doar fizic.