| Andrei_Filip_1990 a întrebat:

De ce mi-se tot stinge calculatorul singur? [de exemplu cand intru pe internet sau pe jocuri}! FUNDA

Răspuns Câştigător
| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Nu se raceste corespunzator procesorul si are protectie - ca sa nu se arda se stinge. Verifica daca iti merge ventilatorul de la procesor. Daca se invarte, probabil nu ai pasta suficienta. Plaseaza-l undeva intr-un loc mai aerisit...etc

8 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Racirea procesorului slaba! Plin de praf cooler-ul.Recomand o aspirare urgenta.

| Antoni0 a răspuns:

Ca sa le impaci pe toate, reinstaleaza windowsul, curata praful din carcasa, pune niste pasta la procesor si vezi sa-ti mearga coolerele in carcasa.

| pustoaica18 a răspuns:

Are virusi, ti-a expirat windows-ul...

| deliutza07 a răspuns:

Poate trebuie schimbat Windows-ul!

| Ingerintunecat92 a răspuns:

Virusi,dai format!

| Ursul543fanatic a răspuns:

Ai virusi. baga-ti alt windows

| gabytza007 a răspuns:

Sunt doua posibilitati ori din cauza windowsului ori a procesorului dar mai sigur din cauza procesorului nu mai are pasta de racire happy

| Andrei_Filip_1990 explică (pentru gabytza007):

Cam asa cred si eu despre procesor