| Cristian2003 a întrebat:

De unde poti descarca root?

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

La fiecare telefon se face in diferite moduri. trebuie sa gasesti root-ul potrivit pentru modelul si soft-ul telefonului. exista insa si metode de "auto-root" (care se instaleaza prin exploituri adica brese de securitate in soft). unul este framaroot http://framaroot.net/devices.html (aici gasesti lista de telefoane compatibile si lista cu versiunile de download).
PS: eu nu am facut niciodata auto-root dar am inteles ca functioneaza. am preferat sa fac intotdeauna manual.

| RaduTN a răspuns:

Nu ai cum sa descarci root, iti poti roota telefonul cu ajutorul unei aplicatii ca Frameroot.