| Mimiindianca a întrebat:

Deci, am si eu o problema. Vreau sa pun admin la pagina pe facebook, dau la setari la roluri pe pagina si scriu numarul de telefon in locul adresei de email pentru ca acel cont este facut pe numar. Desi contul a dat like la pagina si se afla in lista mea de prieteni, imi da asa:

Nu am putut atribui tuturor un rol pe Pagina ta.
Nu s-au atribuit roluri pentru: 07...nr. de telefon.
Pentru a-i atribui un rol acestei persoane, trebuie să fie în lista ta de prieteni de pe Facebook sau să fi apreciat deja această Pagină.

Adresa de e-mail este posibil să nu fie validă
Este posibil să nu ai permisiunea să cauţi această persoană pe Facebook.
Este posibil să aibă deja un rol în Pagină.

Ce pot face ca sa pun admin la pagina? Si carui fapt se datoreaza eroarea?

1 răspuns:
| calitro a răspuns:

Rolul se atribuie după numele de pe Facebook sau după adresa de e-mail. Nu va funcționa dacă introduceți numărul de telefon, deci trebuie să căutați userul respectiv după numele său.