| Marian_Alexandru_1997 a întrebat:

Deci treaba suna cam asa : Am fost plecat 1 zi de acasa si cand am venit ledul de la butonul de start al calculatorului era aprins dar monitorul nu era aprins si ventilatoarele nu erau pornite. l-am deconectat de la curent l-am conectat la loc si cand am dat sa il pornesc se aprindea ledul de la butonul de start dar nu porneau nici venitilatoarele nici monitorul. l-am desfacut l-am curatat si tot nimic. pana la urma l-am pus pe placa video onboard si a pornit... acum nu stiu daca placa video este arsa sau daca slotul de pe placa de baza este ars thinking si nu am unde sa probez.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu man, eu asa am patit si eu, placa de baza e de vina

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca cu ea a mers, ea e de vina

| Marian_Alexandru_1997 explică (pentru RAY):

Fii mai clar. eu am spus ca dupa ce am scos placa video separata a pornit calculatorul deci ori placa video separata este arsa ori slotul de pci express este ars thinking

| Marian_Alexandru_1997 explică (pentru RAY):

Sau s-ar putea sa am un scurt pe placa de baza daca cand o pun pe cea separata nu porneste decat ledul de la butonul de start fara sursa far cooler?

| RAY a răspuns (pentru Marian_Alexandru_1997):

Nu man, eu asa am patit si eu, placa de baza e de vina