| Marius02376 a întrebat:

Este bun acest sistem pentru gaming?:

Sistem Desktop PC Asus K30AD-RO007D cu procesor Intel® Core™ i3-4150 3.50GHz, Haswell™, 4GB, 1TB, DVD-RW, nVidia GeForce GT 720 2GB

Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

E varza! De 2000 lei cat costa, pai iti faci un pc mult mai bun de jocuri. Si prin asta ma refer la configuratia asta : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1075972/
Iti recomand cu indarjire sa nu-ti iei sistem gata asamblat daca vrei gaming!

| Marius02376 explică (pentru Jipa95):

Bine ca nu l-am luat. Ma gandeam si eu sa-mi iau un pc pe piese. Mersi de sfat.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca prin gaming intelegi jocuri inainte de 2010 la low-medium, si ce e in prezent, gen watch dogs cu 20 fps la low, iar ac unity cu 10fps-uri cu totul la minim, da, e ok.
ps: trebuie sa fii nitel tantalau sa dai 2000 lei pe asa ceva. Ce nu realizeaza extrem de multi, e ca tu nu platesti decat 1500 lei pe acel pc, restul ii dai ca scrie Asus(platesti brand-ul). De asemenea, ala e un sistem multimedia/office, in nici un caz de jocuri. Daca vrei jocuri, te iti dau o configuratie.

| RaduTN a răspuns:

E bunicel. O sa poti rula jocurile din 2012-2013 dar mai noi nu.

| Klaudiu214 a răspuns:

Eu am jucat jocuri cu un pc iesit din 2009 cu un procesor Intel core duo de 2, 66. 6GB Ram DRR2. o placa video Ati Radeon de 1GB si am jucat cu el jocuri pana in 2014 incolo iar dupa nu am mai putut juca pentru ca imi cere direct x 11 instalat pe placa video. si nu mi-am mai pus alta noua pentru ca e un sistem deja vechi asa ca mi-am luat un ps4.la ce sistem ai tu eu zic ca merge destul de bine jocurile si cele 2015

Răspuns utilizator avertizat
| diablo2 a răspuns:

E mai meh... adica nu o sa mearga jocurile noi aparute decat cu lag sau pe very low, sau chiar de loc, doar jocurile mai vechi 2011-2012...