| kappa a întrebat:

Eu am 160GB in calculator si mie acum imi arata ca mai am 20GB liberi
ce sa fac ce sa mai sterg?
am sters tot ce era in add and remove programs
si din C: am sters aproape tot, au mai ramas doar programale
app am sters, tot, si din recycle bin
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| nodeerskulls a răspuns:

Fii atent:

Du-te in My computer, si da click dreapta pe oricare dintre drivere (C:, D:, care o fi in afara de cel pentru CD-uri)
Sub pie chartul care arata cate spatiu mai ai liber, o sa fie un buton pe care scrie "Disk Cleanup". Da pe ala si lasa-l sa isi faca treaba (atentie - daca in lista care o sa-ti apara nu e bifata varianta "Temporary Files" bifeazo tu - alea ocupa mult spatiu degeaba). Da OK si o sa inceapa sa deleteze fisiere vechi si inutile pe care le creeaza sistemul sau browserul.
Fa asta la fiecare driver si o sa vezi ca o sa ai dup-aia spatiu liber la greu.

Prima oara cand am facut eu smecheria asta m-a scapat de 17 GB (!) de fisiere inutile/temporare.

5 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul

| foxi a răspuns:

Defragmenteaza partitia, si daca tot asa este, reinstaleaza windowsul!

| piktor a răspuns:

Descarca Ccleaner si da`i sa curete. eventual poti face si o defragmentare

| cosminbacau a răspuns:

Sterge filmele porno.

| TaZManik a răspuns:

Fa un reinstal e windows sau daca nu o bootare completabig grin