| LDCCristi a întrebat:

Eu am avut o unitate si intr-un timp dadea blue screen. Tata mi-a luat alta mai buna.Acum vreau sa o fac si pe aia cu blue screen.
Daca intru in bios nu isi da restart nimic nimic.Cand intru in windows da blue screen de la drivere, usb si altele.Cateodata nu mai booteaza deloc de ce? Care piesa e de vina.Acum in prezent se aprinde pornesc coolere dar nu booteaza doar dupa 10 restarturi... DAU FUNDA!
P/S Scuzati greselile de exprimare.

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cand iti apare blue screen, scrie o eroare. Posteaz-o aici!

| LDCCristi explică (pentru MskDesign):

Placa asta asrock cand da blue screen nu ai timp sa vezi nici o litera crying arata blue screen si gata puf isi da restart nu sta sa vezi.

| Mykymu a răspuns:

Posibil sa fie de la RAM sau de la restul pieselor. Incearca sa scoti toate piesele, sa le cureti si la introduci pe rand. Incearca sa schimbi locul RAM-ului si vezi daca merge bine.

| NONAME113 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul.Sau incearca sa dezactivezi putin acceleratia hardware

| LDCCristi explică (pentru NONAME113):

Cum sa reinstalez ca da blue screnn de 10000000000 ori si dupa nu mai BOOTEAZA.