| compcris00 a întrebat:

FUNDA MARE.Cum sa rezolv problema? Am un file svchost.exe windows 7, care imi ocupa 90-95 %.Cum sa rezolv situatia?

12 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Virusi!

| compcris00 explică (pentru K0sti):

NU-i virus.

| K0sti a răspuns (pentru compcris00):

Daca asa zici tu...

| compcris00 explică (pentru floryn1993):

Trebuie sa te inregistrezi da, asta-i cu bani.

| floryn1993 a răspuns (pentru compcris00):

Http://www.lionsea.com/download.php are si Trial version (30 zile )

| compcris00 explică (pentru floryn1993):

Deci eu pun scanarea tot notmal, dar pentru a-mi corecta anume ce vrea ueu trebuie cu bani, dar alte erori mi le corecteaza care nu sunt de mare importanta.

| Dante30 a răspuns:

Salut, mai citeste si informeaza-te atat tu cat si @Molotown.
http://www.howtogeek.com/......t-running/
http://en.wikipedia.org/wiki/Svchost.exe
plus ca, vorbind din proprie experienta nu poti inchide svchost, este un executabil ce il detin toate windows-urile de la Win2000 incoace. Si nu are treaba procesu asta au celalalte, dai sortare dupa cat consuma fiecare proces si vezi ce iti duce procesor in 90-95%, de asemenea poate ai instalat win 7 pe un sistem slab si asta ar putea fi o explicatie.

| compcris00 explică (pentru Dante30):

Nu deci am windows 7 de un an, dar chestia cu svchost e de acum o luna, stii poate am instalat ceva, dar uptade-ul la videoplaca nVIDIA ori nVIDIA geforce experience poate avea ceva? Cum crezi?

| Dante30 a răspuns (pentru compcris00):

Te rog vorbeste dupa ce vei citii cele 2 articole ca sa intelegi ce si cum... degeaba stau eu sa iti explic crede-ma trebuie TU sa pricepi cu propria-ti logica cum functioneaza si ce este de fapt svchost...

| compcris00 explică (pentru Dante30):

Din cite stiu el se ocupa cu actualizarea programwlor in win.

| Molotow a răspuns:

Salut...incearca sa il mai instalezi odata si ii dai la proprietăți si micsorizi programul...