| Artemisia a întrebat:

Heeya. Daca am toate folderele mele (cu muzica, poze, jocuri etc etc) puse pe discul D, daca vor interveni probleme la Windows sau daca va trebui sa il schimb, fisierele vor ramane tot pe discul respectiv?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de cate ori s-ar formata diskul C nu se pierd datele de pe diskul D ori de pe alte partitii, daca exista ci doar din C insemnand si tot ceea ce se afla pe desktop dar si-n Shared Documents.

5 răspunsuri:
| 0000anonim0000 a răspuns:

Windows-ul se instaleaza in mod normal pe C. Daca formatezi orice alta partitie si ii dai sa instaleze windows-ul, o sa devina C. Poti sa formatezi partitia curenta pe care este instalat windows-ul(C) si nu o sa ti se stearga nicio data din tot HDD-ul, in afara de partitia de Windows curenta, care o sa o inlocuiesti. Funda?happy

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Atata timp cat nu se afla folderele in C nu se sterg...
Eu asa stiamhappy

| SparklingAngel a răspuns:

Daca nu formatezi si D atunci cand instalezi windows pe C nu va fi nici o problema

| iShadowz a răspuns:

Pai asa ar trebui. Daca selectezi optiunea corecta cand reinstalezi windowsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor ramane tot acolo atata vreme cat nu incerci sa modifici tabela de partitii cu vreun program expirat ca Partition Magic ca sa ruinezi totul! Am patit-o odata!
Daca e vorba doar de reinstalare Windows. Ai grija la 7. Lasa-l sa-si faca si partitia aia de 100 MB(daca iti apare macar in lista). Am vazut cazuri, in care Setup-ul Windows 7 strica partitiile intr-un mod accidental. Nu-mi explic exact cum si ce.

Daca ai XP atunci n-ar trebui sa-ti faci griji, doar sa identifici in Setup partitia corecta(dupa dimensiune, eventual si nume, ca sa-ti dai seama ca e C:\)