| pisicuta123456789 a întrebat:

Hei! Am o tableta Lenovo, si mi am luat un card de memorie de 32 gb ( nu stiu daca este corecta prescurtarea ) tongue in fine si nu merge sa descarc jocuri spune ca nu dispun de suficient spatiu pe dispozitiv. Insa poze pot face. Dar cred ca pot descarca si jocuri dar nu stiu cum sa descarc pe card ...adica nu in memoria tabletei. inelegeti voi Funda! ...mersi

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Cardurile mai mari de 4 sau 8 giga se formateaza in format NTFS. Cum faci asta rapid si simplu? Bagi cardul in laptop, banuiesc ca ai adaptor.te duci la card, dai click dreapta pe el si apoi format.Alegi NTFS, bifezi quick format si dai start. iti va aparea un mesaj in care iti spune ca ti se va sterge tot de pe card.dai ok si apoi astepti sa se formateze. Abia apoi ii poti face ce vrei, adica sa bagi jpcuri si altele in el.Acum el e formatat in FAT 32 si de aceea spune ca nu e spatiu.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ai formatat cardul, bagi cardul in tableta, mergi la setarile tabletei-downloads si de acolo setezi sa descarce in sd card.E simplu.

| Glooring a răspuns:

Nu stiu cum este la tabletele Lenovo, dar eu pe tableta mea mai intai iau jocul in memoria tabletei si dupa il mut pe card din setari.

| pisicuta123456789 explică (pentru Glooring):

Pai eu daca încerc sa descarc ceva nu merge ...asta e problema! Dar detaliază cum muti pe card. Si tu ce tableta ai? Mulțumesc frumos!

| anonim_4396 a răspuns (pentru pisicuta123456789):

Pai nu poti muta pe sd card pana nu e formatata.Practic daca nu e formatata in NTFS nu are spatiu.

| Alexanul a răspuns:

Intra in meniu --> setari --> mediu de stocare --> si dai stocare card SD. Sper ca te-am ajutat.

| Magiculmarian32 a răspuns:

Nu poti descarca jocuri pe card.Numa' in memoria tabletel

| ColacMarius a răspuns:

Sunt unele deviceuri care nu au optiunea de a instala sau descărca aplicatiile pe SD card... poti sa pui pe sd card doar poze, fișiere, muzica etc. Partea tare la SD cardul tau e ca poți sa pui filme si sa te uiți la ele de pe tableta laughing