| iuliaiuli18 a întrebat:

Hei! big grin Ieri am primit de la Romtelecom un wireless si doar l-am bagat in priza si mi l-a gasit laptop-ul. Problema mea este ca imi apare "Fara acces Internet" la ambele retele(sunt 2. ).Ce sa-i fac? L-am scos din priza, am citit prin manual dar nimic...

Răspuns Câştigător
| TelekomRO a răspuns:

Apelaţi 1930 / 08008CLICK (gratuit din reţeaua Romtelecom) pentru configurarea accesului la internet. Toate cele bune!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Odata cu router-ul ai primit si o brosura cu configurarea router-ului si instalarea internetului. Configureaza router-ul conform procedurii din brosura si apoi il poti instala. Succes!

| markos2015 a răspuns:

Daca power, dsl si interet sunt aprinse constant, suna la 0800825425(08008CLICK), si te vor indruma. SAU(In bara de adrese 192.168.1.1->enter ->admin, admin-> basic-> wan-> user:din contract, password:din contract-> submit. daca led-ul internet se stinge si se reaprinde dupa cateva secunde, este OK. Succes!