| EvilBeast21 a întrebat:

Am o problema. Mi-am cumparat o placa video noua Zotac GTX 650 pentru a face un upgrade la pc. Dar cand il bag in placa de baza, monitorul nu are imagine si imi zice "no signal detected". Mentionez ca am placa de baza P4M900M3-L( e destul de veche, sper sa nu fie ea cauza). Am incercat si sa umblu la cabluri, poate nu e bagata bine, dar nimic. Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| draand28 a răspuns:

Ai bagat-o in mufa placii de baza sau in cea a placii video? Vezi ca oricum trebuie instalat driverul, altfel nu-ti merge nici la anul.

| EvilBeast21 explică (pentru draand28):

Vrei sa spui ca trebuie installat driver-ul inainte sa bag placa video noua?

| EvilBeast21 explică:

Placa video n-are alimentare separata.

| draand28 a răspuns (pentru EvilBeast21):

nu zic nimic de alimentare separata... orice placa video de pc are niste mufe cum ar fi de HDMI, VGA (monitor). Placa ta de baza trebuie in mod normal sa aiba si ea mufa VGA, baga monitorul in mufa placii de baza nu in cea de la video.