| mastermarius94 a întrebat:

Cand conectez monitorul la placa video, monitorul functioneaza, dar cand il conectez la placa de baza imi zice no signal detected, de ce?

2 răspunsuri:
| ZendyTeam a răspuns:

Mai mult ca sigur ai 2 placi video, una OnBoard (Adica integrata, cea de pe placa de baza, care pun pariu ca e dusa, adica da e stricata), iar a doua, este dedicata, care functioneaza.

Ai grija in care bagi cablul. Daca ai doar cea OnBoard, clar e de la cablu.

Stima Zendy.

| mastermarius94 explică (pentru ZendyTeam):

Deci, ca sa fiu clar, am o placa video pe care eu am pus-o, si in asta tin cablul de la monitor, si am incercat ieri sa schimb, sa conectez monitorul la placa de baza, dar imi apare no signal detected, pc-ul porneste, intra in windows.se aude cand intra...