| xloverush a întrebat:

Ce telefon ma sfatuiti sa imi cumpar? Banii nu sunt o problema, atata timp cat acesta ii merita. Sa aiba o camera buna, sa ruleze toate jocurile pe care le vreau fara lag, si sa faca putine fite (intreruperi,blocari, etc). M-am gandit la un Sony Xperia Z. Astept si alte propuneri.winkingMultumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| EuAli a răspuns:

S3 e ultimul flagship al celor de la Samsung pana cand vine S4 in Romania si s-a ieftinit chiar sub 2000 lei
HTC One - e ultimul produs lansat de HTC si nu seamana cu o caramida precum S4
Oricum recomand sa alegi intre S4 si One(cand o sa vina in Romania) nu intre S3 si One

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă banii nu sunt o problemă, mergi pe cel mai nou.
Pa, pa.

| EuAli a răspuns:

Samsung Galaxy S4(cand apare)
HTC One
Samsung Galaxy S3
Sone xperia Z

| xloverush explică (pentru EuAli):

Spui nume de telefoane, dar zi-mi de ce. Cu ce scop mi l-ai recomandat? Ce as putea face cu un S3 si ce cu un Htc one, de exemplu. Mai detaliat, si iti dau funda.winking

| EuAli a răspuns (pentru xloverush):

S3 e ultimul flagship al celor de la Samsung pana cand vine S4 in Romania si s-a ieftinit chiar sub 2000 lei
HTC One - e ultimul produs lansat de HTC si nu seamana cu o caramida precum S4
Oricum recomand sa alegi intre S4 si One(cand o sa vina in Romania) nu intre S3 si One

| stlucian a răspuns:

Daca vrei Samsung s4.E mult mai bun decat Sony

| maryusmono a răspuns:

Salut,

Eu unul ti-as recomanda mai degraba un Samsung, si anume acesta: http://bit.ly/Z3UZ9L

-Procesorul dual core de 1400 face ca orice aplicatie sa ruleze fluent
-Ai 1gb ram iar asta pentru un telefon este mai mult decat suficient
-Ecran de dimeniuni generoase si capacitate tactila deosebita
-Camera foto de 8mp pentru poze excelente
-Gps, si astfel il poti folosi pe post de navigatie atunci cand te-ai ratacit
-Bateria nu tine prea mult, dar suntem obisnuiti cu acest aspect la smartphone-uri

| PurceluAtomic a răspuns:

Nokia 1100

are lanternawinking

| denisadr a răspuns:

SamsungGalaxyS3 este ceva la moda.

| Mr14Anonim a răspuns:

Samsung Galaxy S4, sau S3. Te sfatuiesc sa alegi unul dintre ele datorita ecranului mare, a procesorului puternic Quad-Core si a camerei performante ( 8MP pe S3 si 13 MP pe S4 ). Dar daca vrei ceva la un pret rezonabil, poti achizitiona un LG Optimus L9.

| ChE a răspuns:

Poti sa-ti iei un HTC, sunt foarte bune telefoanele, eu am HTC One X, si am dat 2000 lei pe el si il am de aproximati 4 luni da merge foarte bine, in cazul in care la toate telefoanele care le-am avut s-au stricat dupa 2-3 saptamani

| ChE a răspuns (pentru ChE):

Uite si caracteristicile:
General

Smartphone:

Da

Touchscreen:

Da

Tastatura QWERTY:

Nu

Tip tastatura:

Standard

Retea 2G:

Retea 3G:

Dual Sim:

Nu

Model Procesor:

Quad Core

Procesor (MHz):

Dimensiuni (W x H x D mm):

69.9 x 134.3 x 8.9

Culoare:

Alb

GPS:

Da

Sistem de operare:

Android v4.0 (Ice Cream Sandwich)

Tip SIM:

MicroSIM

Greutate (g):

Memorie

Slot memorie (tip):

Nu

Memorie interna (MB):

32 GB / 1GB RAM
Afisaj

Tip display:

Super IPS LCD

Ecran extern:

Nu

Rezolutie (pixeli):

1280 x 720

Numar culori:

16M

Diagonala display (inch):

4.7
Conectivitate

GPRS:

Da

Tehnologie Bluetooth:

V4.0

Tehnologie wireless:

802.11 b/g/n

NFC:

Da

USB:

MicroUSB v2.0

Porturi:

Jack 3.5 mm
Foto video

Rezolutie senzor (Mp):

8.0

Rezolutii foto:

3264 x 2448

Blitz integrat:

LED

Rezolutie video:

1920 x 1080

Camera secundara:

1.3 Mp

Caracteristici foto/video:

HTC Image Sense
Senzor BSI
Alimentare

Capacitate (mAh):

Comunicare

Mesagerie:

SMS / MMS / IM

Browsing:

Da

E-mail:

Da
Multimedia

FM radio:

Da

Redare video:

MP4/H.263/H.264/WMV

Redare audio:

MP3/eAAC+/WMA/WAV
Altele

Senzori:

Accelerometru
Senzor de proximitate
Senzor de lumina ambientala
Gyroscope
Busola digitala

Altele:

Beats Audio
Suport DLNA