| ioanamonica a întrebat:

Hei TPU cine imi da si mie ceva site cu program pentru trucat poze dar care sa ma ajute la: am doua poze una cu mine si una cu prietenul meu as vrea sa fie practic o singura poza (adica sa fie lipite una de alta). Aceasta poza 2 in 1 vreau sa aiba acelasi fond la ambele poze(nu una cu fond intr-un fel si alta cu fond altfel).

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nu mai stiu exact, ca nu il mai am dar dai la retouching, si in una din cele 9 optiuni te pune sa alegi poza de fundal.Alegi pe aia cu prietenul si acolo unde e el, dai cu cerculetul si cu cat dai, cu atat mai mult apare.
Daca nu, Adobe photoshop e uriasul industriei, doar ca mie mi se pare complicat.
Asa cu helicon ma jucam acu vreun an.

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Helicon filter

| ioanamonica explică (pentru valentingb):

Cu Helicon filter pot sa fac ambele poze cu acelasi fond(peisaj) si sa-mi iasa 2 in 1>? a mea este cu un peisaj si a prietenului cu alt peisaj. vreau sa le fac ambele cu acelasi peisaj si sa fie lipite.Imi zici te rog mai exact cum procedez pentru aceste lucruri? dau funda!

| valentingb a răspuns (pentru ioanamonica):

Nu mai stiu exact, ca nu il mai am dar dai la retouching, si in una din cele 9 optiuni te pune sa alegi poza de fundal.Alegi pe aia cu prietenul si acolo unde e el, dai cu cerculetul si cu cat dai, cu atat mai mult apare.
Daca nu, Adobe photoshop e uriasul industriei, doar ca mie mi se pare complicat.
Asa cu helicon ma jucam acu vreun an.

| Raye13 a răspuns:

Photoshop.

| ioanamonica explică (pentru Raye13):

Cu photoshop pot sa fac ambele poze cu acelasi fond(peisaj) si sa-mi iasa 2 in 1>? a mea este cu un peisaj si a prietenului cu alt peisaj. vreau sa le fac ambele cu acelasi peisaj si sa fie lipite.Imi zici te rog mai exact cum procedez pentru aceste lucruri? dau funda!