| Delia_Elena_Moanca_1994 a întrebat:

Cu ce să editez un videoclip să-l pun pe Youtube? Adica să fie un program să-l tai, sa adaug efecte, etc...
DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Eu personal recomand CyberLink PowerDirector14 ( cu asta editez eu, mi se pare genial
-poti sa faci titluri 3D/2D
-sa tai / lipesti, etc.
-sa pui efecte si tranzitii ( ai peste 5000+ de tranzitii disponibile Online pe DirectorZone)
-sa faci subtitrari custom
-editare audio
-editare video de culoare ( balanta de alb, expunere, contrast )
-Poti lucra cu max 99 de layere ( greu de explicat daca nu stii. E cum ai avea 99 de foi transparente
-Poti lucra cadru-cu-cadru daca vrei
- Poti pune efect de slowmotion si fastmotion
- Poti pune melodie pe fundal, sau chiar comentariul tau de la editare
- Daca filmezi un joc, ai si Program de captura inclus (nu ai nevoie de fraps, OBS, etc)
- Si ai mult mai multe lucruri, deja raspunsul e prea lung si o sa dureze o ora. Mai multe detalii si tutoriale aici :http://directorzone.cyberlink.com/tutorial/pdr/
Desigur e cu bani :( dar il poti lua stii tu de unde...
Mai sunt si altele asemanatoare ca el precum SonyVegas, etc.
Si mai e editorul din Youtube care sa NU IL FOLOSESTI! E un c....at!
De exemplu acesta e un video al meu facut cu PowerDirector, poti arunca o privire 15 secunde https://www.youtube.com/watch?v=r0YDVsjkv6s

5 răspunsuri:
| florincraiova a răspuns:

Dai o bere laughing

| Andrei09768 a răspuns:

Pai in primul rand asteapta sa ai 13-14 ani ca-sa te apuci de YT ca altfel nu se aboneaza nimeni la tine

| Delia_Elena_Moanca_1994 explică (pentru Andrei09768):

Am 13 ani, poza de profil e de mult timp. laughing)

| Andrei09768 a răspuns:

Cel putin 13-14 ani trebuie sa ai

| Anonimmm17 a răspuns:

Viva Video happy