| alexandra10613 a întrebat:

Ieri am primit o tableta UTOK 900 D. Problema e ca am descarcat-o de tot pentru a-i forma bateria. De aseara la aproximativ ora 20..am pus-o la incarcat, iar de dimineata la ora 8 era incarcata doar 31 %. Mi se pare ca incarca foarte greu..Este normal? sau ar trebui sa ma duc cu ea acolo de unde a fost cumparata? este in garantie.

Dau FUNDA celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Cine ti-a spus ca se formateaza bateria?
http://www.epasystems.ro/incarcarea-acumulatorilor/

| alexandra10613 explică (pentru K0sti):

Asa am auzit. Dar de ce crezi ca incarca atat de greu?

| K0sti a răspuns (pentru alexandra10613):

Aia nu pot sa stiu! Ceva nu e in regula oricum! Incarcatorul, bateria, partea de incarcare a acumulatorului din tableta...greu de spus!

| alexandra10613 explică (pentru K0sti):

Multumesc! Ma voi duce cu ea maine acolo de unde a fost cumparata. poate imi schimba ceva la ea.

| K0sti a răspuns (pentru alexandra10613):

Nu ai pentru ce! Sa-ti dea alta! Si de ce oi fi luat UTOK nu stiu...

| alexandra10613 explică (pentru K0sti):

Am primit-o cadou... nu e prea buna..sau?

| K0sti a răspuns (pentru alexandra10613):

Calul de dar nu se cauta la dinti! Acum ce sa mai zic...din cate vezi, nu prea! sad