| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, mi-am comandat ieri un Laptop Asus X509FJ-EJ014, Intel Core I5-8265U la 3, 9 GHz cu 8 GB RAM, SSD 512 GB memorie internă, în valoare de 2700 de lei. Și mâine îmi vine comanda. Ce părere aveți despre acest laptop și cât de bun este pe scara de la 1 la 10?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el, pentru office, browsing si filme e ok, duce, nu o sa ai probleme dar pentru gaming... placa aia video e cam antica si nu o sa te ajute daca chiar ai preferinte de gaming.

| Simpatic a răspuns:

E bunicel nici cum zice nevermore asta care se pare ca el are numai laptopuri de la Alienware ...pff eram ironic cu tine nevermore daca nu intelegi aluzia

I-as da o nota subiectiva de 6/10 sa zic si de ce procesorul chiar daca e un 8 core 4 nuclee fizice si 4 logice nu e mare branza, nu e nici rau dar nici performant!
Placa video este si ea modesta NVIDIA GeForce MX230 2GB care nu va fi cine stie ce in jocuri video
finisajele par ok ca si aspect chiar daca e plastic peste tot
Acel SSD combinat cu cei 8 Gb de RAM vor face sa ruleze destul de bine in aplicatii, multitasking si navigat pe net sau editat documente tip office: word,excell, powerpoint etc
Dar cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merg perfect si 60% din jocuri in ciuda la ce zic ceilalti si e ok. Eu i-as da 8/10 deoarece l-ai gasit la pret mic. Mai bagi inca 8GB de RAM si e perfect.

| fana1vulpitza2000 a răspuns:

Sa il stapanesti sanatos si sa il folosesti in scopuri frumoase