| alina101 a întrebat:

Ofer funda! Am si eu o problema.Astazi m a sunat cineva cu numar privat, am raspuns si am vorbit cu acea persoana.Intrebarea mea este daca pot afla numarul respectiv.As putea afla la politie, sau cum? Urgent!

Răspuns Câştigător
| raducu1205 a răspuns:

Nu cred ca poti afla un numar privat decat daca esti amenintata, si ai niste martori si atunci mergi si depui o plangere la politie, iar politia contacteaza niste operatori depinde pe ce retea esti ( Orange, cosmote, telekom, etc.) si afla numarul privat. Funda?

1 răspuns:
| dannys a răspuns:

Daca tot ai vb cu persoana respectiva il poti cere tu numarul. Daca este o persoana care te deranjaza de ce nu blochezi apelurile cu numar privat? Eu am blocat numerele private. Daca vrea cineva sa vorbeasca cu tine sa nu-si ascunda numaru.Nu stiu daca poti rezolva ceva la politie sau la operatorii de telefonie mobila.