| ciocox a întrebat:

Hello!
Am si eu nevoie de putin ajutor.Mi-am reinstalat recent windows-ul si am instalat windows7 cum aveam si inainte.Bineinteles ca windows-ul meu nu este original si am inceput deja sa am probleme cu update-urile.Din greseala am instalat si update-ul wat(KB971033) si acum nu stiu cum sa mai scap de mesaje si ecranul negru.Am incercat cu removewat dar acum nu mai functioneaza desi inainte sa reinstalez windows-ul scapasem de probleme cu acest program. Poate reusiti sa ma ajutati.

Multumesc.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Cine te pune sa faci update. Instaleaza-l din nou si bifeaza sa nu mai faca update.
- Daca windows tau nu e SP1, poti descarca de aici SP1:
http://www.softpedia.com/......63177.html
Il poti instala oricum, inainte sau dupa activare.

| sleeky1532 a răspuns:

Muta-ti catrafusele pe alta partitie si lasa-ti partitia cu sistemul de operare doar cu sistemul de operare. Fa rost de windows 7 si reinstaleaza-l. Dupa instalare pui remove watt, te apuci de drivere si gata. Faci windows updates si mai dai din cand in cand in windows search "activate windows" daca iti da o eroare sau nu iti apare nimic atunci e ok. Daca iti apare ceva cu windows activated sau windows not activated te duci la remove watt si ii mai dai odata.

| raluer a răspuns:

Aceeasi problema o aveam si eu, teoretic poti sa folosesti windowsu si asa doar ca pe mine ma deranjau mesajele si fundalul negru. NU am gasit nici o solutie, un timp a mers cu un program, acelasi cred dar dupa aia am reinstalat windows`u si am bifat sa nu mai faca niciodata update

| ciocox explică:

Ok am inteles credeam ca daca bifez sa nu isi mai faca update o sa am vreo problema sau cv..multumesc pentru raspunsuri big grin