| anonim_4396 a întrebat:

Hello. Am si eu o intrebare despre overclocking, am reusit sa ajungi cu un gtx 1060 6gb de la gigabyte, la un stable overclock de core clock +150 iar memory clock +550. intrebarea mea este, merita? Am observat ca temperatura acum este de 79C maxim, inainte era de 69C. Am facut overclock pentru ca monitorul are rezolutie de 2560x1080. Si afecteaza destul de mult fps in joc. Vreau doar sa stiu daca imi afecteaza placa aceasta temperatura si daca castig ceva prin acest overclock nu doar 5-10fps. Multumesc.

3 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

79 Nu afecteaza

| Ionut58282856 a răspuns:

Https://youtu.be/37ImmTnjT4A
Pe intelesul tuturor, despre overclock la placa video. Si cred ca e cam mare temperatura avand in vedere ca temperatura maxima de la placa ta video e de 75C°

| skzstyle a răspuns (pentru Ionut58282856):

Cea maxima e 82. E un windforce x2 oc. Multumesc de răspuns si de articol