| BlueBoy333 a întrebat:

La MSI Afterburner (program de overclocking) pot modifica doar Core Clock si Memory Clock. Ce fac astea? Si avand un laptop cu placa NVIDIA GeForce 620M cat ar fi ok sa dau overclock?

Răspuns Câştigător
| IAlbertooI a răspuns:

Vad ca e laptop, eu zic sa nu-i faci overclock. Se poate incinge foarte tare...iar mai sigur ar fi daca chiar vrei sa-i faci overclock sa-i faci din bios. SI cresti usor din ce in ce mai mult, cat crezi dar ai grja. Core clock mareste frecventa [GHz] iar Memory clock memoria procesorului

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Maresc frecventa de lucru a procesorului si memoriei. trebuie facuta cu grija, din trepta in treapta ca altfel se poate arde computerul.