| Saskesai a întrebat:

Hello TP.U
Mi-am cumpărat un router nou dar nu îl pot conecta la cel vechi original deoarece nu are port wan, se numește tel și nu încape cablul de internet prin care le conectez pe cele doua acolo. Cel vechi are un cablu subțire care se conectează cu mufa rotundă și e verde, cel nou nu are pentru așa ceva.
Trebuie sa îmi cumpăr unul nou cu wan?
I-am facut setările la cel nou dar îmi spune ca nu se conectează la internet sad

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu ti-ai luat router potrivit!
Du-l inapoi si cere banii, apoi vorbeste cu un cnoscator sa-ti cumpere /instaleze unul potrivit (pot fi chiar si cei de la furnzorul de internet).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna i pe cei la care ai abonament la internet si vine cineva de la ei sa i ti configureze routerul

| sierra1 a răspuns:

Are intrarea semnalului (de net) prin fibră optică cumva?

| Saskesai explică (pentru sierra1):

Dap

| sierra1 a răspuns (pentru Saskesai):

" Saskesai : Trebuie sa îmi cumpăr unul nou cu wan?"

yep

Răspuns utilizator avertizat
| Saskesai explică:

Routerul inițial se numește Huawei v2 hg812h