| anonim_4396 a întrebat:

Help va rog
deci am net de la Cliknet
am instalat windows 8
si mergea netu
si cand am instalat windows vista nu mai mergea
am 2 windowsuri intr-un pc
cand pornesc imi zice sa aleg Intre windows 8 si windows vista
pe windows 8 merge si pe vista nu
am creat o conexiune PPPoe sau cum eu zice
si cand imi cere parola
m-am uitat in contract
si le-am scris de 3 ori
si am verificat
si cand dau connect
apare erroarea aia cu redial 60 59...
dau funda!
va rog
ca imi place mult windowsul alacrying
ce driver imi trebuie?
sau care e problema?crying
dau fundaaaaaaa!

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Pe winndows 8 cand instalezi se instaleaza automat toate driverele in afara de sunet.
La vista e altfel, trebuie instalate la fiecare in parte.
Intra in windows 8, dai pe iconita placii de retea din bara, dai click dreapta si opan network apoi dai la change adapter setings si dai pe local area click dreapta si propertie apoi vezi acol modelul placii tale de retea, o sa descarci de pe net, o pui pe un stick si intri in windows vista sa instalezi placa. apoi v-a trebuii sa mearga.
Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru tteo92):

Pai eu am pc-ul in garantie.
pot sa instalez direct de pe dvd-ul de la pc?

| tteo92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, daca ai dvd-ul, atunci doar baga dvd in dvd-rw si dai autorun si se instaleaza singur toate driverele.

4 răspunsuri:
| Stefan_Amisculesei_1998 a răspuns:

Amice imi pare situatia ta e grava eu abia am sacapat dintr-o situatie ca asta iar eu aveam 5 windowsuri

solutia este usoara dar trebuie sa nu ai nimic in pc

pentru ca "solutia" sterge tot

pe scurt trebuie sa-ti resetezi hard-ul

| ninjaFred a răspuns:

Ai instalat driverul placii de retea?big grin La WIN 7 SI 8 SE INSTALEAZA SINGUR, DAR LA VISTA NU...