| xjustfearless a întrebat:

Hey! Am o problema cu calculatorul. Uneori cand pornesc centrala nu mi se deschide monitorul, si o tine tot asa 2-3 zile apoi merge pentru 4-5 zile. Nu cred ca s-a ars ceva, pentru ca daca se ardea nu mai pornea deloc. Oare are legatura windowsul cu toata treaba asta? De cand mi se intampla asa mi-a luat-o razna si windowsul. (vista)

4 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Ai uitat de robinet. happy
Depinde cum e conectata centrala la reteaua de apa.

| ionutz03 a răspuns:

Sunt mai multe probleme:
1. placa video nu este fixata corect pe placa de baza
2. daca ai placa video integrata sa verifici sa nu fie de la rami(adica tot la fel sa nu faca contact bine, cel mai bine ii scoti ii cureti putin de praf si ii pui la loc)
3. cablul care face legatura intre unitate si monitor poate undeva nu face un contact corect
4. probleme cu windows
Asa ca verifica-le prin eliminare de la cea mai usoara posibilitate pana la cea mai greawinking
de la monitor nu cred ca este problema. el cand se defecteaza nu mai porneste deloc
Mult succes

| Teo a răspuns:

Pai s-ar putea ca acel cablu care face legatura din unitate in monitor sa aiba un defect.Cel mai simplu schimba acel cablu.Mai poate sa aiba legatura si cu placa video, iar parerea mea schimba windowsul.Vista nu este tocmai cel mai bun windows. Sper ca team ajutat.Bafta!happy

| anoneu a răspuns:

Nu are legatura cu windowsul este ceva de la monitor in mod sigur!