| anonim_4396 a întrebat:

Hey:*:* am o problema. In LOCAL DISK ( Chappy imi arata memoria plina, adica din 16, 6 GB (totalul) mai am liber 934 MB, si imi tot arata sa curat discul. Am intrat de curiozitate (fiindca stiam ca nu prea am nimic acolo doar chestile ce tin de sistem ), sa vad care este treaba, si am vazut ca erau ceva foldere ascunse. P. S. filmele si pozele le tin in D: asa ca nu are legatura cu C:. Era multe foldere ascunse ( 67) si fiecare este numit $NtUninstallKB955069$. si ocupa 883 KB unul, Inauntru este ceva folder numit "SPUNINST", si inaunntru folderului astuia mai sunt alte chesti, ceva WINDOWNS SERVICE PACK UNINSTALL, WINDOWS CORPORATION. Cred ca din cauza folderelor astora s-a umplut asa memoria dar nu am nici o idee ce sunt si de unde au aparut acolo. Care ma poate ajuta? :*:*:

7 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Posibil apdatari ale windowsului

| Alphawolf a răspuns:

Parerea mea este ca iti este incarcat calculatorul cu programe si jocuri instalate sau ai informatie(filme, muzica, etc) in My Documents - Downloads. Daca nu ai informatie in My documents atunci trebuie sa mai dezinstalezi din programele si jocurile mai putin importante.
Este bine apoi sa folosesti un program care sa-ti faca ordine in calculator cum ar fi cel indicat de @găbitzzzzza CCleaner sau un program mai bun este TuneUp Utilities.

| GabiCh93 a răspuns:

CCleaner este un program foarte util care trebuie sa il ai in PC neaparat. CCleaner inseamna de fapt CrapCleaner adica, curata rahaturi de la tine din calculator. Este gratuit si se instaleaza usor si curata fisiere care nu iti trebuie atat din windows cat si din aplicatii, si rezolva probleme legate de registri intr-o clipita.
Daca ai Windows XP acest program o sa fie sfant pentru tine ca nu v-a mai trebui sa reinstalezi Windows-ul o data la cateva luni. Windows-ul XP se strica din cauza problemelor de registri si a fisierelor care raman in urma dezinstalarilor, care il induc in eroare cand porneste si se blocheaza. Daca problemele de registri sunt rezolvate iar fisierele care nu trebuie curatate, atunci Windows-ul vostru va fi ca nou in fiecare zi.
http://www.piriform.com/ccleaner/download
Da "Run" de fiecare data cand aprinzi pc si ai sa vezi ca nu iti mai arata asa:)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Update-urile de windows ocupa. Le poti dezinstala din control panel si add or remove programs bifand optinuea show update.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa-ti zic ca si eu am aceeasi problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema.nu am nimic in my documents\downloads si nu am decat un joc pe calculator-PES 10.nu stiu ce sa fac.stiu ca pot rezolva aceasta problema prin reinstalarea windows-ului dar o alta modalitate mai putin radicala nu stiti? va roghappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am problema aceasta... ce pot face?